شیشه های ایمن نشکن یا به اصطلاح سکوریت Glass Tempered:

با توجه به پیشرفت جوامع بشری و نیاز به ساختن ساختمان های بلند مرتبه یا اصطلاحا برج و آسمان خراش و بنا به اهمیت ایمن بودن شیشه های به کارگیری شده در این ساختمان ها از نظر نداشتن خطرات و آسیب های جدی جانی و مالی از سال ۲۰۱۲ بنا به استاندارد جهانی پیمانکاران ملزم به استفاده صد در صد شیشه های شیشه های ایمن ، نشکن یا به اصطلاح سکوریت / Glass Tempered شدند

-نحوه تولید شیشه های ایمن نشکن یا به اصطلاح سکوریت Glass Tempered

در این نوع محصول یک فرایند پخت یا شوک حرارتی به شیشه های خام داده میشود تا شیشه خام تبدیل به شیشه سکوریت / tempered glass گردد ، به این ترتیب که شیشه های خام در سایزهای مختبف به دستور مشتری برش می شوند و بعد از مراحل پرداخت کاری (جاساز ، تراش دیاموند و ایزار خاص و....)، بصورت اتوماتیک شست و شو میشوند (هر گونه لک شیشه بعداز این مرحله قابل تمیزکزدن نخواهد بود)، شپس شیشه ها به ترتیب وارد کوره سکوریت میشوند. در کوره سکوریت شیشه ها به وسیله فن با باد گرم حرارت داده میشوند(مقدار باد و درجه حرارت بستگی به ضخامت و نوع شیشه دارد) و پس از طی زمان استاندراد شیشه های نرم شده بر اثر حرارات به وسیله باد سرد دچار شوک شده و سرد می شوند و از کوره خارج میشوند.

-مزایای استفاده از شیشه های ایمن نشکن یا به اصطلاح سکوریت Glass Tempered

شیشه های سکوریت بخاطر فرایند سکوریت کاملا ایمن شده و به همین خاطر اگر بر اثر گرما یا سرماس شدید یا عوامل فیزیکی و اصابت به جسم سخت بشکند به صورت تکه های بسیاز ریز (حداکثر ۳ سانتی متری) تبدیل شده و هیچ گونه خطر جانی و مالی نخواهد داشت و به همین خاطر در صنایع تبدیلی شیشه بسیار کاربرد دارد.

-معایب شیشه های ایمن نشکن یا به اصطلاح سکوریت Glass Tempered

به دلیل ایمن شده شیشه و انجام تمامی مراحل سکوریت اگر به هر دلیلی خریدار بخواهد تغییر سایز یا جاسازی یا هر نوع پرداخت کاری دیگی بروی شیشه انجام دهد ، شیشه دچار ترکیدگی شده و قادر به انجام ان نخواهد بود.

نکته فنی :

*متاسفانه برخی از کارخانه ها به هر دلیلی تمامی فرایند پخت در کوره را به طور کامل انجام نداده و شیشه ها را بصورت نیمه سکوریت تحویل مصرف کننده داده که این امر صدمات جدی را به همراه خواهد داشت در نتیجه پیشنهاد می گردد از شرکت های معتبر خریداری نمایید.

این نوع شیشه-لمینت از ۲ لایه یا بیشتر بنا به درخواست مشتری استفاده می شود که ما بین این دو شیشه از نوعی ورق نازک شفاف با ضخامت های مختلف که اصطلاحا PVB نامیده میشود برای بهم چسباندن شیشه استفاده می شود. ضخامت طلق از ابعاد ۳۸ میکرون - ۷۶ میکرون - ۱٫۵۲ میکرون می باشد که اصطلاحا به آن ۳۸ درصد - ۷۶ درصد - ۱٫۵۲ درصد اشاره می شود .

در انواع شیشه-لمینت(طلقی) اگر شیشه سکوریت یا اصطلاحا نشکن شوند می بایست حتما از طلق ۱٫۵۲ درصد استفاده گردد تا از حباب زدگی جلوگیری شود.

با توجه به متعدد بودن برند طلق در بازار امروز باید دقت شود تا از طلق مرغوب استفاده شود زیرا گاها دیده شده طلق وسط (مابین)این شیشه ها به رنگ زرد و نیمه شفاف درآمده یا به حالت ابر و باد و حباب دار شده که این نشان از استفاده طلق نامرغوب درجه ۳ در شیشه می باشد. در ادامه - شیشه لمینت طلقی به درخواست مشتری هر تعداد شیشه که لازم باشد به هم چسبیده یا اصطلاحا لمینت می شود بطور مثال : در جواهر فروشی از ۳ الی ۴ لایه که به آن شیشه ضد سرقت و در صنایع پتروشیمی جهت اتاقک های ایزوله از ۶ الی ۱۰ لایه شیشه استفاده می شود که به آن شیشه ضد بمب می گویند.

تنوع تعداد،رنگ،جنس شیشه-لمینت-طلقی به عهده مشتری خواهد بود- جهت توضیحات تکمیلی و راهنمایی سفارش می توانید با کارشناسان بخش بازرگانی تماس حاصل فرمایید.